Pro Červený kříž pracuje již 60 let

  •  

Marie  Polívková z  Duchcova  obdržela  medaili Alice Masarykové. Ocenění převzala  z rukou  prezidenta Českého červeného kříže Marka Jukla.  Dlouholetá předsedkyně  organizace  v Duchcově obdržela toto ocenění za 60 let práce v Českém červeném kříži (ČČK). Medaile Alice Masarykové je za dlouholetou aktivní práci, obětavost a činnost, která  přesahuje  běžný  rámec malého spolku a proniká i do jiných sfér.

„Jsem  od  mládí  zvyklá  žít tak, aby se nikdo necítil sám. Neuznávám  ten  způsob  života,  že  za  sebou  zavřu  dveře a  o  nikoho se nestarám,“ říká Marie Polívková.

Nejen v Duchcově, ale kdekoli jinde v republice je spousta osamělých, nejčastěji  starších  lidí.  Spolky jako například ČČK přispívají k  tomu, že se nikdo sám cítit  nemusí.  Členové  se  zde pravidelně scházejí, slaví spolu jubilea, trénují paměť, cvičí nebo zpívají.

„Čím jsou členky starší, tím častěji potřebují vypomoci  nebo  třeba  navštívit v    nemocnici nebo později v  domově důchodců. I taková maličkost potěší a povzbudí,“ dodává Marie Polívková.

Duchcovský  červený  kříž se  ale  zabývá  i humanitární  činností.    „Sbíráme  víčka pro malého Vašíka, sbíráme  oblečení,  obuv  či  hračky a  ty zasíláme do broumovské diakonie. Při povodních jsme do postižených obcí vezli auto plné humanitární sbírky. Pomáháme  v azylovém  domě, pořádáme besedy, kurzy první  pomoci,  spolupracujeme s  DDM  Duchcov  nebo  pomáháme zajišťovat zdravotní pomoc při všech sportovních akcích  v Duchcově.  Snažíme se pořádat deset akcí ročně,“ uzavírá předsedkyně duchcovského ČČK.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*