Připomínkujte návrh rozpočtu města na rok 2020

  •  

Teplice chtějí v příštím roce nadále investovat. Vyplývá to z návrhu rozpočtu na rok 2020. Ten počítá s příjmy ve výši 1,12 miliardy korun a výdaji 1,44 miliardy korun. Schodek je zhruba 312 milionů korun. Neznamená to, že by se Teplice zadlužily, protože mají úspory z minulých let, a to necelých 700 milionů. Navíc hospodaření města v letošním roce zřejmě skončí se schodkem o zhruba 300 milionů menším, než se plánovalo.

Návrh rozpočtu na příští rok počítá například s investicemi do infrastruktury trolejových tratí a na nákup trolejbusů. „Naplňujeme to, co jsme si před několika lety dali za cíl a strategii. Chceme mít městskou hromadnou dopravu kompletně elektrifikovanou a zároveň přejít z dieselových autobusů na hybridní trolejbusy,“ uvedl primátor Teplic Hynek Hanza.

Přestože město dál rozšiřuje počet hybridních vozů, je podle primátora potřeba investovat i do sítě pro klasické trolejbusy. „Vše je součástí modernizace a optimalizace celé trakční sítě. Vše je naplánováno tak, aby se to stihlo nejpozději do roku 2023,“ dodal primátor. Na projekt Teplice mají i zhruba čtyřicetimilionovou dotaci z Evropské unie.

Investovat budou Teplice také do systému nuceného větrání s rekuperací vzduchu v základních školách Edisonova, Plynárenská a Koperníkova. „Město dlouhodobě preferuje tento typ investic, kdy dochází k úspoře provozních nákladů za teplo a elektrickou energii. Opatření má navíc pozitivní dopad na snížení koncentrace CO2 v učebnách respektive pozitivní vliv na zdraví žáků,“ poznamenal primátor.

A dodal, že radnice bude podnikat i kroky k urychlení rekonstrukce vlakového nádraží. Přestože ji bude realizovat vlastník, kterým je Správa železniční dopravní cesty, je v zájmu města, aby tato investice SŽDC byla co nejrychleji zrealizována. „Chceme být aktivní, protože nádraží je v katastrofálním stavu a je ostudou lázeňského města,“ řekl Hynek Hanza.

Obyvatelé Teplic mohou návrh rozpočtu na rok 2020 a střednědobého výhledu rozpočtu do roku 2023 připomínkovat písemně do 13. prosince a ústně i na zastupitelstvu 16. prosince. Podrobné materiály jsou zveřejněné na úřední desce města, na webových stránkách (www.teplice.cz/mesto-a-urad/strategickedokumenty) a k nahlédnutí jsou také v informačním středisku. Zastupitelstvo o bude o rozpočtu jednat 16. prosince od 15:00 hodin.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*