Příplatek 2 000 korun dostanou sestry v Krajské zdravotní

  •  

Všeobecné sestry a nelékařští zdravotničtí pracovníci pracující v třísměnném a nepřetržitém provozu, dostanou zvláštní příplatek 2 000 korun. O jeho rozhodlo představenstvo společnosti Krajské zdravotní na svém jednání 27. září. Příplatek je financován z prostředků ministerstva zdravotnictví.

Představenstvo společnosti zároveň rozhodlo, že příplatek za stejné období získají také vedoucí zaměstnanci na odděleních, kde je příplatek poskytován, tedy vrchní a staniční sestry. Tento příplatek bude financován z vlastních zdrojů Krajské zdravotní.

„Pravidla nastavená ministerstvem nepamatují na ty nelékařské pracovníky, kteří za chod těchto oddělení odpovídají a řídí je. Jejich práce je náročná a odpovědná a jsem přesvědčen, že je nutné ji ocenit,“ uvedl předseda představenstva Jiří Novák.

Zaměstnancům, kteří mají na příplatek nárok, bude vyplacen za měsíce červenec a srpen v mimořádném výplatním termínu na konci září. Dále pak bude vyplácen v běžných výplatních termínech.

Vedení a představenstvo Krajské zdravotní se zabývalo i poskytnutím příplatku pro skupiny zaměstnanců, kteří pracují nepřetržitě, ale není u nich nastaven třísměnný nebo nepřetržitý pracovní režim. Díky podpoře Ústeckého kraje bude možné příplatek 2 000 korun poskytnout v posledním čtvrtletí tohoto roku i těmto zaměstnancům. A i nadále se Krajská zdravotní bude zabývat odměňováním i dalších kategorií zaměstnanců.

„Stejně jako jsme řešili absenci osobních příplatků u všeobecných sester, chceme postupně věnovat pozornost i dalším kategoriím zaměstnanců, jako jsou například sanitáři, a zlepšovat jejich odměňování. Na říjnovém jednání představenstva vyhodnotíme možnosti, které nám v tomto směru dá nová úhradová vyhláška,“ dodal Jiří Novák.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*