Přijďte si na Stínadla zaběhat a podpořit akci Run and Help

ilustr. obr.
  •  

Další ročník charitativní akce Run and Help, která pomůže třem dětem z Ústeckého kraje, pořádá klub žlutomodrých ve spolupráci s Kontem Bariéry. Letos navíc akci podpoří svoji účastí i hokejisté HC Vervy Litvínov, čerstvé házenkářské šampiónky DHK Baník Most či kompletní reprezentace ČR v házené žen.

Akce se koná v úterý 28. května od 8:00 do 18:00 hodin na stadionu FK Teplice. Celý výtěžek z Run and Help v Teplicích poputuje na nákup zdravotních pomůcek.

„Každý rok se do charitativního běhu zapojují tisíce nadšenců, jimž není lhostejný osud druhých. Jsou mezi nimi party přátel, zaměstnanci a také studenti, kteří chtějí drobným finančním obnosem pomoci svým handicapovaným spolužákům. Většinou přispívají 20 až 50 korun,“ říká Martin Kovařík, manažer marketingu a PR FK Teplice.

Nikdo nezávodí, časy se neměří, vítězové jsou všichni. Kromě běhání pro dobrou věc a přispěním těm, kterým se rozhodnete pomoci, je pro všechny připravena i celá řada dalších akcí jako je například šance setkat se osobně s těmi, kterým se bude pomáhat či možnost zakoupit si červené nosy. Chybět nebude ani možnost prohlídnout si stadion FK nebo navštívit nedaleký Biopark. Na každého navíc čeká i malý dárek od Konta Bariéry

Vedle toho odstartovala i e-aukce vybraných originálních dresů týmů FK Teplice, HC Verva Litvínov, DHK Most a reprezentace ČR v házené žen, jejíž celý výnos půjde také na pomoc dětem.

Komu můžete pomoci:

Radečkovi z Mostu

Tento osmiletý chlapec bohužel již od svého příchodu na svět musí bojovat s řadou velmi nelehkých zdravotních obtíží, včetně epileptických záchvatů. I k lepší léčbě epilepsie by mu mohly pomoci speciální přístroje, které však pojišťovny v ČR nehradí.

Kamílkovi z Roudnicka

Kamílek má kombinované postižení. Kvůli diagnóze hydrocefalu má voperovaný tzv. shunt odvádějí hromadící se mozkomíšní mok. V devíti měsících Kamilovi přibyly další diagnózy jako epilepsie, centrální porucha zraku, mentální retardace a částečné ochrnutí. Díky velké péči svých milujících rodičů a komplexní profesionální péči okolí (od neurologů až po paní učitelky ze speciální MŠ) nejen, že začal mluvit, ale v loňském roce se naučil i lézt po čtyřech. Jeho rodiče nepřestávají věřit, že i díky Vaší pomoci na komplexní rehabilitaci jednou začne i sám chodit.

Rozárce z Teplicka

Tato patnáctileté dívka má souběžné postižení (mentální a sluchové). Rozárku vychovává ji její babička a letos končí studium na Základní škole Arkádie, o.p.s. v Teplicích. I když je schopná částečně odezírat, tak by jí velmi pomohlo (a to nejen při jejím dalším studiu na Praktické škole Arkádie), kdyby si mohla pořídit účinnější naslouchadla.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*