Při snowtubingu se těžce zranila žena, dítě v poslední chvíli zachránila

Foto: horskasluzba.cz
  •  

Na atrakci zvané snowtubing se v sobotu zranila sedmatřicetiletá žena a její čtyřletá příbuzná. V Dolní Moldavě vylétli z dráhy a narazily do stromu, pro ženu musel přiletět záchranářský vrtulník.

„Byli jsme na místě během několika málo minut. Po vyšetření se ukázalo, že holčička vyvázla jen s několika drobnými odřeninami, přesto jsme ale doporučili návštěvu lékaře,“ řekl Jan Mach, zasahující člen Horské služby Krušné hory s tím, že žena měla tolik duchapřítomnosti a dítě před nárazem vystrčila na sníh.

Na rozdíl od holčičky na tom byla paní podstatně hůř. „Měla za sebou krátké bezvědomí a stěžovala si na silnou bolest v hrudníku i hlavy, zároveň krvácela z uší a nosu. To nasvědčovalo vážnému poranění hlavy a zřejmě i nějakému vnitřnímu zranění. Proto jsme vyžádali pomoc vrtulníku Letecké záchranné služby z Ústí na Labem,“ popsal situaci zraněné ženy Jan Mach.

Snowtubing je sjezd na nafukovacím kruhu se sedátkem uprostřed. „Taková věc je naprosto neuříditelná a když jezdec nemá bezpečnostní přilbu, právě jako ji neměla ona žena, velice riskuje,“ komentoval nehodu náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner a dodal, že naprostý nerozum je brát na snowtubing malé dítě.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*