Prevence je klíčem k boji s AIDS

  •  

Boj proti nakažení virem HIV je nejspíše bojem nekonečným. Důležitým krokem je pochopitelně prevence.

Na Teplicku se tomuto tématu věnuje v posledních letech Místní skupina Českého červeného kříže Novosedlice Dubí Proboštov. V rámci této osvěty navázala MS ČČK NDP spolupráci s Českou společností AIDS pomoc.

Onemocněných HIV a syfilidou v posledních letech v České republice přibývá. Pro léčbu je nutná brzká diagnostika, mnozí nakažení totiž často netuší, že se nakazili. V Teplicích měli zájemci z řad veřejnosti šanci otestovat se v neděli 16.června na Náměstí Svobody v Teplicích. V sanitním voze probíhal za asistence zdravotní sestry rychlotest na HIV a syfilis. Podmínkou bylo pouze vyplnit krátký dotazník o sexuálním životě pacienta a také mít trochu odvahy a nechat si z prstu odebrat kapku krve. Akci zpestřili i tradiční maskoti MS ČČK NDP růžové prezervativy. V těchto převlecích dobrovolníci chodili centrem města a rozdávali kolemjdoucím prezervativy a letáčky s poučkou o prevenci proti nakažení virem HIV.

Testování má v poslední době v našem regionu poměrně velkou popularitu. Ať už se testuje v Teplicích, či v Ústí nad Labem. Boj je sice možná nekonečný, ale hodláme v něm vytrvale pokračovat.

Jiří Herlitze, předseda MS ČČK NDP  


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*