Překontrolujte si platnost svého občanského průkazu a cestovního pasu

  •  

Magistrát prosí občany, aby si překontrolovali platnost svých občanských průkazů, případně i cestovních pasů, a pokud jejich platnost končí v období do 31. prosince, požádali co nejdříve o jejich výměnu. Žádosti o výměnu dokladu vyřizují pracovníci na přepážkách odboru správních činností v budově magistrátu na Mírovém náměstí 2970 (naproti Domu kultury).

S ohledem na délku výrobní lhůty nových dokladů, která může činit až 30 dní a také pravděpodobnou celostátní odstávku systému evidence osobních dokladů, upozorňujeme na možné komplikace, které mohou nastat před koncem roku, zejména ve druhé polovině prosince.

Výměna osobních dokladů, občanských průkazů a cestovních pasů, probíhá podle doby jejich platnosti v desetiletých cyklech. V důsledku dřívějších změn zákonů o osobních dokladech bylo nejvíce nových dokladů vydáno v roce 2005. V letošním roce proto končí platnost většího počtu dokladů než v jiných letech. V současné době zůstává před koncem roku k výměně stále velký počet občanských průkazů (1 600 ve správním obvodu Magistrátu města Teplice).


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*