Předskokani Báry Hrzánové

Divadlo na zámku a Arkadie. Foto: Josef Hon
  •  

Stejně jako v loňském roce, zahájil první odpoledne již 13. múzické přehlídky Divadlo na zámku hudební kroužek Rev!ival.

Je to parta dětí se zdravotním postižením, jejich kamarádů a pedagogů ze speciální školy teplické Arkadie. Pro publikum na zámeckém nádvoří si vybrali převážně písničky skupiny Kašpárek v rohlíku.

Kombinace vtipných textů, chytlavých melodií a nadšení malých (ale i těch velkých) muzikantů udělala své a tak se dá říci, že byli pro několik desítek diváků důstojnými „předskokany“ skupině Condurango a Báře Hrzánové.

Trojice mladých, muzikálně zaměřených pedagogů navázala na tradici, která už více než 20 let pomáhá zábavnou formou rozvíjet osobnosti dětí, které to mají pro své zdravotní postižení o něco těžší než jejich zdraví kamarádi.

Hudební a dramatické soubory Arkadie mají za dvě desítky let na svém kontě vedle desítek vystoupení na Teplicku i řadu účastí na přehlídkách v pražské Akropoli, ale také třeba na mezinárodním festivalu v Čechách pod Kosířem. Díky pozvání pracovníky Domu kultury přibyla i účast na Divadle na zámku.

Josef Hon

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*