Před poliklinikou je nové parkoviště

  •  

Před teplickou poliklinikou nyní řidiči lépe zaparkují. Po rekonstrukci, kterou zde za přispění města a kraje udělala Krajská zdravotní, tu vznikla nejen nová parkovací místa, ale zlepšil se i vzhled této části Teplic.

Investiční akce stála 9,8 milionu korun. „Stavba před poliklinikou byla zaměřena především na parkování, protože díky ní vzniklo 85 nových kolmých stání a obnoveno bylo 36 šikmých stání v ulici U nemocnice. Výrazně se zlepšil vzhled celého prostranství. S představiteli města se ještě sejdeme, abychom společně řešili blokování parkoviště majiteli automobilů z přilehlého sídliště,“ řekl Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní.

„Lidé bydlící v okolí nemocnice mají nedostatek parkovacích míst a věděli jsme, že popsaná situace nastane. Je několik možností, jaký režim nastavit – jednou z nich jsou automaty. Každopádně je parkoviště velkým přínosem, a to nejenom zvýšením počtu míst, ale také zlepšením přístupu do polikliniky. Jde tedy o další kout města, který je hezčí, než býval předtím,“ uvedl teplický primátor Jaroslav Kubera.

Součástí projektu bylo i vybudování nové kanalizace včetně retenční nádrže a odlučovače ropných látek. Dále bylo vybudováno nové veřejné osvětlení včetně elektrických rozvodů a realizována byla také celková revitalizace zelených ploch.

Souběžně s uvedenou investiční akcí proběhla rekonstrukce vstupu do budovy teplické nemocnice za cenu 758 tisíc korun a označení včetně Nemocniční lékárny Krajské zdravotní a zdravotnických potřeb.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*