Pozor na změny parkování v Bílině

Foto: bilina.cz
  •  

Od ledna budou řidiči na Mírovém náměstí v Bílině opět platit za parkování. Nově bude systém sjednocen s platbami na Žižkově náměstí a v přilehlých ulicích.

„V centru města, tedy na Mírovém náměstí, Žižkovo náměstí a ulicích Želivského a Seifertova bude první půlhodina parkování zdarma. Na obou náměstích si i přesto budou muset řidiči vytisknout parkovací lístek. V ulicích Želivského a Seifertova je už nyní doba parkování omezená právě půl hodinou a řidiči musejí použít parkovací hodiny,“ zní z webu bílinské radnice.

Na Mírovém a Žižkově náměstí bude stát první placená hodina 10 korun, druhá a další započatá pak 20 korun. Platby budou probíhat v automatech po okrajích náměstí. Vytištěný lístek musejí řidiči umístit viditelně za čelní sklo auta.

Rezidenti nebo podnikatelé, kteří bydlí nebo mají provozovnu na Mírovém náměstí, Žižkově náměstí a v přilehlých ulicích Komenského, Seifertova, Wolkerova, Želivského a Zámecká si mohou od 2. ledna zakoupit parkovací kartu. Parkovací karty vydává Ilona Šmídlová v budově Městských technických služeb. Informace na telefonním čísle 417 822 910.

Pro rezidenty stojí na rok 1210 korun pro jedno auto, 3630 korun pro druhé. Podnikatelé, kteří mají obchod nebo provozovnu na náměstí nebo v přilehlých ulicích, zaplatí ročně za jedno auto 2500 korun, za dvě pak 7500 korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*