Pozemky bývalého koupaliště se nekoupí

  •  

Město jednalo s majiteli pozemků původního koupaliště v Zámecké o jejich odkupu. Zastupitelé na to schválili částku 6,3 milionu, kterou současným majitelům město za pozemky nabízelo. Majitelé však chtějí mnohem více. Jde přibližně o 25 milionů a ochotni byli slevit maximálně o čtyři miliony korun. Na to zastupitelé na svém posledním jednání nepřistoupili. Dalšímu jednání o ceně za pozemky se nebrání.

Podle teplického primátora Hynka Hanzy chtějí majitelé vzhledem ke stavu bývalé plovárny příliš vysokou částku. Zatím ani není jasné, co by tam bylo. Obnova plovárny reálná určitě není. Zastupitelé rozhodli, že nové koupaliště postaví v prostoru pod vodojemem na Nové Vsi.

„Pokud se městu podaří vykoupit pozemky bývalého koupaliště v Zámecké zahradě, je naším záměrem vrátit tento prostor zpět do zámeckého parku s funkcí například sportovně-relaxační či jinou,“ dodává teplický primátor Hynek Hanza.

Koupaliště v Zámecké vzniklo v roce 1932 a od 80. let postupně chátralo, v roce 1996 bylo uzavřeno. Město areál v roce 1999 za 1,4 milionu korun prodalo soukromníkovi.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*