Pololetní prázdniny s tučňáky

  •  

Letošní pololetní prázdniny můžete spolu s dětmi strávit v ústecké zoo a to tradičně se zajímavým programem. Zoo představuje horkou novinku  – tučňáky brýlové.

„Expozici tučňáků jsme pro veřejnost otevřeli teprve nedávno, před dvěma měsíci, takže pro řadu příchozích je tento druh opravdu novinkou,“ sděluje ředitel zoo Roman Končel.

„Skupinu deseti tučňáků brýlových mohou návštěvníci pozorovat i pod vodní hladinou, jednak z jeskyňky, ale i při procházení okolo expozice díky skleněným průhledům a vodní hladině vysoké cca 60 cm nad úrovní terénu,“ dodává.

Všichni školáci, kteří se při vstupu prokáží vysvědčením s vyznamenáním, budou mít vstup do zoo od pátku do neděle zdarma.

„Pololetní prázdniny, které v letošním roce proběhnou od pátku 2. do neděle 4. února, jsou již tradičně příležitostí sdělit návštěvníkům zábavnou formou nějaké zajímavosti a informace o obyvatelích naší zoo. V letošním roce padla volba na tučňáky,“ přibližuje Věra Vrabcová, tisková mluvčí zoo.

„Děti si u pokladny vyzvednou obrázkový kvíz s jednoduchými otázkami, stačí zaškrtnout správnou odpověď a tiket odevzdat zpět v pokladně zoo. Zde na každého účastníka čeká drobná tučňáčí odměna, ale správné odpovědi budou ještě slosovány a pět výherců obdrží další hodnotnou cenu,“ doplňuje.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*