Policisté spolu s hasiči vytáhli ze zatopeného lomu čtyři kradená auta

ilustr. obr.
  •  

Na policii obrátil muž, který se potápěl v lomu Vápenka u Lahoště, a pod hladinou našel čtyři vozidla. Podle fotografií, které pořídil, se jedná o tři vozidla značky VW Golf a jedno vozidlo VW Passat, podle registračních značek, které jsou na autech, se jedná o kradené vozy.

„Od dopoledních hodin probíhalo vyprošťování aut a to s pomocí policejních potápěčů, profesionálních hasičů z Ústí nad Labem s vyprošťovacím vozidlem a teplických hasičů, kteří s pomocí člunu umístili na hladinu norné stěny, aby se zabránilo šíření provozních kapalin, které z aut unikají. Podle informací kriminalistů, kteří se na místě nacházeli, se jednalo o vozidla, která byla v uplynulých třech měsících odcizena v Teplicích, Chomutově a Karlových Varech. Kvůli špatnému přístupu k vodě a klimatickým podmínkám celá akce trvala několik hodin. Poté, co byla všechna vozidla z lomu vytažena, převezena se na policejní parkoviště, kde je ohledal kriminalistický technik. Zároveň budou policisté zjišťovat, zda VIN kódy vozidel odpovídají registračním značkám a tudíž se skutečně jedná o odcizená auta,“ popisuje akci policejní mluvčí Daniel Vítek.

Během akce policisté s hasiči zažili i úsměvnou chvilku, když hned v prvním vytaženém autě našli živého úhoře. Tento poněkud netradiční a také nečekaný způsob rybolovu, se ale vzhledem k vynaloženým nákladům zřejmě neuchytí, úhoř putoval zpět do hlubin.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*