Policisté dopadli zloděje ze zahradních kolonií

Ve vazební věznici skončil devětadvacetiletý recidivista, který byl noční můrou majitelů rekreačních chatek. Od konce dubna do začátku října vykradl nejméně třináct zahradních chatek. Nejdříve kradl v zahrádkářských koloniích v Teplicích, v posledních týdnech se přesunul do Bystřan.

Zajímaly ho všechny věci, co měly nějakou hodnotu a mohl je zpeněžit, z vykradených objektů si odnášel především zahradní a elektrické ruční nářadí, elektroniku, nebo prodlužovací kabely, nepohrdl ale ani alkoholem, vařičem, nebo značkovými spacáky.

Policisté z jednotlivých oddělení při vyšetřování případů spolupracovali a s ohledem na totožný modus operandi vytipovali možné podezřelé osoby. „Po nocích pak číhali na místech, kudy mohli potencionální pachatelé chodit a začátkem tohoto týdne prosetičtí policisté zadrželi muže, který se právě i s kradenými věcmi vracel z poslední vloupačky,“ řekl mluvčí policie Daniel Vítek.

U výslechu mu pak postupně prokázali všechna vloupání, při kterých poškozené připravil o věci v hodnotě téměř 55 tisíc korun, a dalších skoro 25 tisíc korun budou muset majitelé zaplatit za opravy poškozených nemovitostí. V minulosti sedmkrát odsouzený recidivista byl obviněn z přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci, za jejichž spáchání mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*