Policisté chytili desítku opilých či zdrogovaných řidičů

  •  

Od pátku do neděle policisté na Teplicku při silničních kontrolách přistihli deset lidí, kteří řídili pod vlivem alkoholu nebo drog.

V pátek po půlnoci za volantem zastavili 37letého muže, který byl pod vlivem pervitinu. „Ačkoliv mu byla další jízda zakázána, ještě týž den odpoledne opět řídil osobní auto a drogový test měl znovu pozitivní,“ řekl mluvčí policie Daniel Vítek. Během víkendu pak policisté kontrolovali další dva muže, kteří řídili, i když byli pod vlivem pervitinu. Další, teprve 19letý řidič, měl pozitivní test na marihuanu.

Šest osob řídilo pod vlivem alkoholem. Ve dvou případech policisté zjistili hladinu alkoholu pod jedno promile, v dalších ale vyšší. Řidiči jsou proto podezřelí z trestného činu. Hrozí jim až rok vězení

Alkohol stál i za sobotní dopravní nehodou u obce Kateřina. Třicetiletý muž nerespektoval na výzvy policistů k zastavení a snažil se hlídce ujet. „V prudké levotočivé zatáčce pak nezvládl řízení, dostal smyk a narazil do plotu, přitom se auto převrátilo na bok. Kromě řidiče byli zraněni také všichni tři spolujezdci ve věku od 22 do 28 let, kteří riskovali a sedli si do vozidla řízeného podnapilým mužem,“ řekl Vítek. Řidiči policisté při dechové zkoušce naměřili přes 2,3 promile. Hrozí mu tři roky vězení.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*