Pohádkové Novosedlice se všem líbily

Foto: Jan Fencl
  •  

Poslední březnový pátek se v Novosedlicích nesl v duchu pohádek. V obecní knihovně se pořádala Noc s Andersenem, ale to nebyla jediná akce ten večer v obci. Pro zájemce byla připravená stezka odvahy s doprovodným programem.

„V parku v Kostelní ulici všechny přivítala moderátorka Irena Olšáková v roli pohádkové babičky. Pro děti měla připravenou knihu, z které chtěla přečíst pohádku. Na jeviště ale dorazili šermíři dobra a zla a ti babičce její záměr překazil. Když chtěla šermíře uklidnit, upustila knihu, a tím pustila do světa smrtelníků všechny pohádkové bytosti. Ty se rozutekly po obci a babička žádala návštěvníky o pomoc,“ popisuje akci Jiří Michal, tiskový mluvčí MS ČČK NDP.

Většina účastníků akce udělalo skupinky a vyrazilo na stezku. Tam na 20 stanovištích dostávali od postav otázky a odpovědi zapisovali do archů, které v cíli odevzdali. Ten, kdo zůstal v parku, mohl soutěžit s pohádkovou babičkou v poznávání písniček z pohádek.

„Když do cíle dorazily i poslední skupinky, došlo na opravení odpovědí návštěvníků a následovala ohnivá show. Po ní se začaly vyhlašovat výsledky a nejlepší byli obdarování hodnotnými cenami. Nechybělo i občerstvení,“ dodává Jiří Michal.

Akci organizovala obec Novosedlice ve spolupráci s Místní skupinou Českého červeného kříže Novosedlice Dubí Proboštov. Kromě dobrovolníků z řad ČČK se akce zúčastnil starosta i místostarosta obce a několik zastupitelů. S ozvučením akce vypomohl Petr Stolař. Z pohledu organizátorů se akce podařila, soutěže se zúčastnilo kolem stovky zájemců. Letošní ročník stezky byl v Novosedlicích už podruhé a všichni se těší na ten příští.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*