Podzimní potravinová sbírka pomůže potřebným

  •  

Také letos mohl každý z nás pomoci nákupem potravin a drogistického zboží lidem v nouzi. Národní potravinová sbírka se uskutečnila v sobotu 23. listopadu. Letošní rok se sbírka konala poprvé dvakrát, na jaře a nyní na podzim. V Teplicích se zapojila i nezisková organizace Květina.

„Letos jsme poprvé sbírku realizovali ve dvou obchodech, v Penny u Červeného kostela a v Albertu v OC Olympia, proto jsme potřebovali i více dobrovolníků. K našim stálým dobrovolníkům se připojilo několik studentů z teplického gymnázia a studentů sociální péče hotelové školy,“ říká jedna z koordinátorek sbírky Barbora Vernerová.

Organizaci Květina bylo letos darováno celkem 1 722 kilogramů trvanlivých potravin a drogistického zboží. „Dárci byli velmi štědří. Nejvíce máme těstovin, cukru, mléka, polévek, sladkostí pro děti, ale dostali jsme i dětské pleny či sunary. Tímto bych ráda poděkovala všem, kteří sbírku podpořili, tedy všem dárcům, našim dobrovolníkům, ale i organizátorům sbírky,“ dodává Barbora Vernerová.

Do podzimní potravinové sbírky se zapojilo celkem 754 prodejen z celé republiky a bylo vybráno rekordních 382 tun potravin a drogistického zboží.


  •  

1 komentář z Podzimní potravinová sbírka pomůže potřebným

    • Kontaktujte neziskovou organizaci Květina. Ta se na potravinové sbírce podílela. Děkujeme, redakce.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*