Podzimní kolo Sbírky potravin bylo úspěšné

  •  

Během sobotní sbírky lidé ve vybraných obchodech v našem regionu darovali 1 635 kilogramů potravin a 147 kilogramů drogerie. A to prostřednictvím organizace Květina, která se do celorepublikové akce Sbírka potravin zapojuje už tradičně. „Naše dobrovolníky bylo možné potkat hned ve 3 obchodech. Od 8 do 18 hodin v Teplicích v Kauflandu u stadionu a v Penny marketu u Červeného kostela. Poprvé jsme také polovinu dne trávili v ústeckém Makru. Sbírku realizujeme díky dobrovolníků z řad našich zaměstnanců, ale také studentů z teplického gymnázia a hotelové školy,“ říká koordinátorka sbírky Barbora Vernerová.

„I přes krizi, která se nyní dotýká většiny z nás, byla sbírka velmi úspěšná. Lidé darovali do našich služeb dohromady 1635 kg potravin a 147 kg drogerie. Tento dar bude během následujících měsíců využíván na pomoc klientům našich sociálních služeb, které pomáhají lidem v tíživých životních situacích,“ popisuje ředitelka organizace Barbora Bočková a doplňuje: „Bohužel se na nás obrací stále více lidí, kteří se vzhledem k nárůstu cen energií, nájmů, ale také spotřebního zboží ocitají v nouzi.“

Pracovníci Květiny poskytují pomoc a podporu lidem v nouzi, a to od rodin, které se ocitnou v těžké životní situaci, přes osamocené seniory s nízkými příjmy až po osoby bez přístřeší. Podpora v podobě potravinových balíčků pomáhá klientům překlenout krizové období, než se jejich situaci podaří narovnat. „Jsme neskutečně vděční, že sbírku, kterou jsme již šestým rokem mohli realizovat pod záštitou Potravinové banky v Ústeckém kraji, přišlo podpořit tolik lidí. Velké díky patří také našim dobrovolníkům, kteří své volno trávili v obchodech v zelených zástěrách a pomáhali tak akci zajistit.“ uzavírá koordinátorka sbírky.

V podzimním kole celorepublikové Sbírky potravin se ve více než 1400 prodejnách podařilo vybrat 468 tun potravin. Zákazníci rovněž přispěli 52 tunami základní drogerie a hygienických potřeb, které potravinové banky lidem v nouzi také poskytují. Navíc až do 22. listopadu mohou Češi darovat potraviny a drogerii rovněž prostřednictvím on-line nákupů.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*