Podívejte se na nové aquacentrum, otevření se blíží

  •  

I když se stavba proti plánu opozdila, tak jsou práce v plném proudu a otevření se blíží. „Rekonstruuje se téměř celý areál, přistavuje se nový plavecký bazén, přistavuje se nástavba s novým zázemím. Měli jsme před rekonstrukcí jednu strojovnu, nyní máme tři strojovny,“ přibližuje ředitel areálu Michael Paraska a dodává: „Aktuální termín dokončení stavby je 30. března. Slavnostní zahájení samozřejmě budeme připravovat a otevření nebudeme odkládat, proběhne hned po dokončení a předání stavby, začátkem dubna.“

Stavba ze začátku probíhala za úplného provozu, po půlroce se zavřela sauna a měsíc na to se zavřel bazén. Práce nyní probíhají ve všech částech areálu a z pohledu technologie je hotovo přibližně 85 procent. „Dokončují se práce na tobogánu, přípravné práce na montáž široké skluzavky, pracuje se na technologiích pro všechny atrakce. V plném proudu jsou práce obkladačů. Obloženy jsou stěny kruhového bazénu, včetně atrakce houpací jeskyně, na dně bazénu se rýsuje chobotnička, která je neodmyslitelnou součástí našeho areálu. V rekreačním bazénu jsou obloženy stěny, atrakce divoká řeka, dojezd široké skluzavky a veškeré schody do bazénu. Brzy budou zahájeny práce na montáži nové sauny,“ popisuje dále ředitel aquacentra.

Opoždění ale navýší cenu. Město Teplice za přestavbu zaplatí nejspíš více než plánovaných 240 milionů korun, které dá jen z vlastních prostředků. „Jaká bude konečná cena stavby ještě nevím, do konce stavby chybí ještě jeden a půl měsíce,“ uzavírá Michael Paraska.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*