Podepsáno. Severočeská města a obce získají plnou kontrolu nad vodárenstvím

  •  

Společnost SVS podepsala kupní smlouvu s francouzským koncernem Veolia. Díky tomu od ledna 2019 získá plnou kontrolu ve společnosti SčVK. Města a obce, akcionáři SVS, tak získají nejen kontrolu nad provozem vodárenství v severních Čechách, ale také nad stovkami milionů korun, které dosud končily jako dividendy v zahraničí.

„Zástupci měst a obcí, akcionáři naší společnosti, prokázali nesmírnou prozíravost a obchodního ducha. Podpisem těchto smluv jsme zajistili budoucí prosperitu společnosti i další rozvoj vodárenské infrastruktury,“ vysvětluje Tomáš Indra, předseda představenstva SVS.

Podpis klíčových smluv a nákup společnosti SčVK podpořili svým hlasováním zástupci měst a obcí, akcionáři SVS, na červnové valné hromadě v rámci projektu Zajištění provozu vodárenské infrastruktury po roce 2020.

Tato města a obce tak jsou mezi prvními v České republice, které převzaly od soukromé zahraniční společnosti provozování zpět pod svou kontrolu. Tím zajistily pokračování bezproblémového provozování, kontinuitu smluv s odběrateli a udržení stávajících profesionálních zaměstnanců. To vše bez negativních dopadů na kvalitu služeb, cenu vodného a stočného či objem finančních prostředků určených k obnově a rozvoji vodárenské infrastruktury.


  •  

1 komentář u Podepsáno. Severočeská města a obce získají plnou kontrolu nad vodárenstvím

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*