Plány na výstavbu domů pro arabské klienty lázní na Modlansku jsou zase ve hře

  •  

Kuvajtský developer může pokračovat v plánu výstavby domů u Teplic. Krajský úřad v květnu zveřejnil rozhodnutí, ze kterého je patrné, že nebude posuzovat záměr podle zákona o vlivu stavby na životní prostředí.

Krajský úřad územní rozhodnutí na výstavbu 57 domů původně zrušil, protože chybělo posouzení vlivu na životní prostředí. Protože záměr investora přesahuje plochu pěti hektarů, platila pro něj podmínka posouzení plánů v procesu EIA. Developer podklady doplnil a na základě nich úřad vydal rozhodnutí.

Záměr podle úřadu nemá na životní prostředí významný vliv. Plochu cca padesát jedna tisíc metrů čtverečních chce developer Ali Ali rozdělit na parcely, na kterých chce stavět domy, které by měly sloužit, podle dřívějších zpráv, arabským klientům teplických lázní.

„Ze zadání záměru je patrné, že se jedná o výstavbu infrastruktury pro účely vybudování rodinných domů respektive objektů sloužících k trvalému bydlení,“ uvedl krajský úřad.

S výstavbou nesouhlasí někteří místní obyvatelé, kteří mají obavy z přílivu cizinců. A zároveň s ní nesouhlasí spolek Periferní vidění, který tvrdí, že ani nové podklady nejsou v pořádku.  Proti rozhodnutí krajského úřadu se lze odvolat k ministerstvu životního prostředí.

Zahraniční investoři odkoupili v Modlanech celkem asi 300 parcel. Podle dokumentace pro posouzení vlivu na životní prostředí chce investor postavit do roku 2020 například silnice a parkovací místa, včetně inženýrských sítí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*