Pětiletému Jáchymkovi z Proboštova pomáhá fond žlutomodrých

Foto: fkteplice.cz
  •  

Už od prenatálního období musel Jáchymek bojovat. Krvácení do mozku mu způsobilo atrofii tohoto důležitého orgánu. Následně tato nehoda způsobila dětskou mozkovou obrnu, mentální retardaci, epilepsii, vadu sluchu a celkové opoždění vývoje.

Nadační fond FK Teplice Jáchymkovi z Proboštova znovu pomohl a uhradil intenzivní rehabilitace, v souhrnné výši 14 tisíc korun. „Jsme velmi rádi, že jsme znovu mohli Jáchymkovi pomoci. Víme, že je to velký bojovník a moc mu držíme palce,“ říká předseda správní rady Nadačního fondu FK Teplice Martin Kovařík

„Jáchymkovi rehabilitace probíhaly ambulantně jednou týdně intenzivně v místě bydliště. Byly zaměřené na rozvoj dovednosti chůze z pohledu kvality, jako je posílení všech svalů, snížení lordózy při vertikální poloze, změna derotace kyčlí a nohou, stimulace deformit dolních končetin a kvantity. Jako je výdrž v samostatném stoji a nácvik chůze v interiéru. Jáchymek není prototyp nadšeného cvičence, ale paní fyzioterapeutka byla skvělá a opravdu se snažila, aby rehabilitace byla pro Jáchymka i zábavou, nejen dřinou,“ doplňuje maminka Marie. Pomáhat můžete i vy a to prostřednictvím transparentního účtu Nadačního fondu FK Teplice: 293310060/0300 vedeného u ČSOB.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*