Pejskaři teď dostanou více sáčků na psí exkrementy. Za neuklizení hrozí pokuty

  •  

Majitelé psů dostanou po zaplacení místního poplatku za psa od teplické radnice zdarma místo dosavadních 200 hned 400 kusů sáčků na psí exkrementy. Město Teplice tak chce lidi více motivovat, aby nezapomínali po svých mazlíčcích uklízet.

„Oslovili jsme i zástupce družstev a společenství vlastníků s žádostí o spolupráci ve věci čistoty veřejných prostranství v okolí domů. Družstva tak rozmístí sáčky u jednotlivých vchodů. Do projektu se přihlásilo SBD Mír a OPBD Teplice. A tyto družstva příslušný počet sáčků už dostaly,“ zmínil primátor města Hynek Hanza.

V Teplicích bylo za rok 2018 evidováno bezmála 3 400 psů. Na poplatcích za psy město vybralo 648 tisíc korun. Za úklid psích exkrementů zaplatilo zhruba milion korun a uklidí se zhruba 3 500 až 4 000 kilogramů psích exkrementů.

„Úklid je ve smluvním období prováděn na všech veřejně přístupných prostranstvích městské zeleně, zhruba 200 hektarů, a to v období od poloviny března do poloviny listopadu. V centru města 1 x týdně, na sídlištních plochách 1 x za 14 dní,“ upřesňuje Radka Senftová z teplického magistrátu a dodává, že úklid psích exkrementů z chodníků a silnic se provádí a hradí v rámci čištění komunikací.

Neuklizené exkrementy nejen, že znečišťují životní prostředí a narušují vzhled města, ale jsou potravou pro potkany a zdrojem infekcí zejména pro děti, ale i pro samotné psy. Impulsem k tomu, aby každý po svém psovi uklízel, by tedy mělo být i to, že město nyní dává jejich majitelům více sáčků. Majitelé psů je dostanou po zaplacení poplatku v pokladně v informační kanceláři na náměstí Svobody 2.

Za neuklizení psího exkrementu hrozí majiteli psa i pokuta. „Za tento přestupek lze uložit pokutu do 20 000,- Kč, v případě že je spáchán opakovaně po nabytí právní moci rozhodnutí o přestupku, se uloží pokuta do 30 000,- Kč. Strážník příkazem na místě může uložit pokutu nejvýše 10 000,- Kč, mladistvému může na místě uložit pokutu nejvýše 2 500,- Kč,“ uvádí Radka Senftová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*