Péče o nemocné s roztroušenou sklerózou v novém centru

  •  

Rekonstruované prostory teplického centra pro léčbu roztroušené sklerózy otevřela na konci dubna Krajská zdravotní. Nově rekonstruované prostory Centra pro diagnostiku a léčbu demyelinizačních onemocnění při Neurologickém oddělení v teplické nemocnici nyní odpovídají trendům nejmodernější medicíny.

„Centrum pro léčbu roztroušené sklerózy pod vedením primářky Marty Vachové má třináctiletou tradici s nadregionální působností. Je úžasné, co paní primářka dokázala,“ řekl předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák.

Veškeré náklady na rekonstrukci přišly na bezmála 3,8 milionu korun a byly hrazeny z vlastních zdrojů neurologického oddělení.

„Jde o vysoce specializované zdravotnické pracoviště. V tuto chvíli je zde sledováno přes 1500 nemocných s diagnózou roztroušené sklerózy mozkomíšní, z nichž je 1002 na vysoce účinné biologické léčbě, dalších 130 je léčeno novými léky cestou klinických studií. Nově centrum disponuje prostory pro monitorování nemocných, prostory pro podávání několikahodinových infuzí a ambulantního provádění lumbálních punkcí, chodbou pro vyšetření chůze,“ doplnila primářka Marta Vachová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*