Pavel Šedlbauer je byznys osobností roku Ústeckého kraje

  •  

Předseda představenstva AGC Flat Glass Czech a viceprezident AGC Flat Glass Europe Pavel Šedlbauer zvítězil v anketě Osobnost roku Ústeckého kraje 2015 v kategorii podnikání a management. O prvenství se dělí s předsedou představenstva Krajské zdravotní Janem Novákem. Anketu je vyhlašována již pátým rokem.

„Titul Osobnost roku vnímám i jako ocenění pro AGC. Domnívám se, že výsledek ankety je odrazem toho, že lidé sklárnu a její aktivity považují za pozitivní a pro náš region prospěšné,“ komentoval vítězství v anketě Pavel Šedlbauer.

„Hlasující čtenáři i porota ocenili jeho dlouhodobý osobní přínos ve sklářském průmyslu, podpoře a rozvoji technického školství a mládežnického sportu,“ uvedl Vít Hnízdil z tiskového oddělení Usteckého kraje.

Do jisté míry se za úspěch „rodiny“ AGC v soutěži dá považovat i letošní vítěz kategorie sport. Tím se stal Štěpán Vachoušek, kapitán FK Teplice. Klubu, jehož majitelem je společnost AGC Flat Glass Czech. „Štěpánovi Vachouškovi ze srdce gratuluji. Jsem pyšný, že Štěpán je vítězem této kategorie, protože jeho přístup ke sportu, jeho morálka i jeho nasazení může být vzorem pro všechny ostatní sportovce,“ uvedl Pavel Šedlbauer.

Anketa Osobnost roku má vedle kategorie podnikání a management další čtyři, veřejná správa, kultura, sport a dobrý skutek. Kandidáty v jednotlivých kategoriích, kteří v daném roce významně ovlivňují život v Ústeckém kraji, nominuje odborná porota. O vítězích pak hlasuje laická veřejnost.

AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group, je pobočkou mezinárodní společnosti AGC Glass Europe. Společnost je největším výrobcem plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě. Vedení firmy i hlavní závody sídlí v Teplicích. V roce 2011 společnost oslavila 20 let existence ve své novodobé historii – v březnu 1991 byl podepsán první joint venture v České republice tehdy ještě mezi belgickou společností Glaverbel a společností Sklounion. Pod názvem Glavunion vznikl podnik, který začal podnikat na evropském trhu. Později v roce 1999 se přejmenoval na Glaverbel Czech a následně v roce 2007 na AGC Flat Glass Czech. Dnes má firma 5 vlastních výrobních závodů s denní výrobní kapacitou téměř 2000 tun základního skla a 17 dceřiných společností ve střední Evropě. Ve svých kmenových závodech AGC Flat Glass Czech zaměstnává 984 zaměstnanců. Dceřiné společnosti specializované na výroby opracovaných skel zaměstnávají v České republice 680 zaměstnanců.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*