Pacienti chodí i s virózou na Emergency

  •  

Nejspíš proto, že nechtějí čekat u lékaře, tak jdou lidé s běžnou virózou na Emergency. Potvrzují to i zdravotníci z ústecké Masarykovy nemocnice, kde v uplynulých dnech zaznamenali zvýšený počet nemocných s virózami, kteří vyhledali Emergency určené hlavně pacientům ve vážném nebo životu ohrožujícím stavu. Nárůst nemocných je zhruba 20 až 30 procent proti běžnému provozu. Stejnou zkušenost mají zdravotníci i na jiných urgentních příjmech.

„Přibývá pacientů, kteří s prvními příznaky virózy zamíří přímo na  Emergency, místo aby ulehli doma, byli v klidu, pili čaj, vzali si běžná antipyretika, analgetika a eventuálně při dalších či delších potížích vyhledali pomoc u svého praktického lékaře. Nejenže šíří nákazu a svým chováním podporují nárůst chřipkové epidemie, ale také riskují zhoršení svého zdravotního stavu,“ řekla Jana Bednářová, primářka Emergency v ústecké nemocnici.

Emergency je urgentní příjem, oddělení, které funguje nepřetržitě pro naléhavé případy, jako jsou autonehody, úrazy nebo akutní potíže, což však viróza není. Emergency v Masarykově nemocnici je spádové zdravotnické pracoviště pro celý Ústecký kraj a přilehlé části okolních krajů.


  •  

1 komentář u Pacienti chodí i s virózou na Emergency

  1. Tohle se nedá ani komentovat, lidi prostě nepřemýšlí, ano je to jejich pohodlnost, přeci nebudu čekat u svého prak. lékaře, s každým prdem vyhledat Emergency, je to prostě hrozné

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*