Oranžové kolo vyšlapalo přes sto tisíc korun

ilustr. foto
  •  

V Teplicích o víkendu slavnostně zahájili už 860. lázeňskou sezonu. Nejvýznamnější akce severočeského města tradičně přilákala tisíce návštěvníků. Kromě poslechu hudební skupiny Chinaski, zpěvačky Věry Martinové a řady dalších hudebních interpretů měli možnost přispět na dobrou věc. Šlápnutím do pedálů Oranžového kola, charitativního projektu Nadace ČEZ, totiž pomohli Dětem z teplického Klokánku a z Dětského domova Tuchlov, když pro ně dohromady vyšlapali 102 055 korun.

Každý návštěvník měl možnost strávit na Oranžovém kole jednu minutu a svým výkonem přispět na dobrou věc. Podpořit severočeské neziskové organizace přišel i teplický primátor Jaroslav Kubera, který se utkal v duelu se zástupcem Skupiny ČEZ Petrem Jiravou z elektrárny Ledvice. „Teplické Zahájení lázeňské sezony je pro naše Oranžové kolo už tradiční štací. Podle hojné účasti bych řekl, že i návštěvníci akce už s námi počítají. Dokonce už mezi šlapajícími poznáváme známé tváře,“ uvedl Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ.

Zahájení lázeňské sezóny je největší kulturní událostí v Teplicích, která každoročně přiláká tisíce návštěvníků. Místní i přespolní si odpočinuli od každodenního shonu a užívali si bohatou nabídku hudebních, tanečních i hereckých vystoupení, ochutnávali gastronomické speciality a nakupovali dárky nebo suvenýry. Nechyběl tradiční slavnostní ohňostroj.

Fond ohrožených dětí  je nevládní nezisková organizace na pomoc ohroženým dětem s pověřením k výkonu sociálně-právní ochrany dětí.

Provozuje 22 regionálních poboček zaměřených na terénní sociální práci a sanaci rodin, 4 mediační centra pro řešení rozvodových sporů, 5 azylových domů pro rodiny s dětmi a 35 Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc KLOKÁNEK. „Výtěžek z Oranžového kola v hodnotě 51 367Kč využijeme na nákup nového vybavení, zejména postelí a dalšího nábytku. Některé ze starších „modelů“ jsou nevyhovující, například kvůli ostrým hranám,“ řekla Daniela Brníková z Fondu ohrožených dětí, Klokánku Teplice.

Dětský domov Tuchlov, jehož zřizovatelem je Ústecký kraj, pečuje o děti s nařízenou ústavní výchovou. Kapacita domova je 32 dětí, které jsou rozděleny do čtyř samostatných rodin. Na Oranžovém kole pro něj návštěvníci během Zahájení lázeňské sezony vyšlapali částku 50 688 Kč.

„Za vyšlapané peníze nakoupíme nové počítače, které děti využijí při zájmové činnosti, ale i psaní úkolů do školy nebo při realizaci různých projektů,“ vysvětlil Jan Blažek, ředitel dětského domova.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Soňa Holingerová


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*