Oprava střechy zámku nezačala

  •  

Zámek, sídlo Regionálního muzea, potřebuje opravit střechu, krovy napadené dřevomorkou i podlahy ve druhém patře. Práce měly začít už v dubnu, ale firma ještě nemá potřebná povolení pro vjezd stavební techniky.

Firma Naturtep potřebuje využít těžkou techniku a z důvodu nové dlažby je nechce teplický úřad pustit na prostor před zámkem. Přístup zezadu od parku není možný, jsou tam totiž podle ředitele muzea Radka Spály podzemní chodby a ty by mohla těžká technika narušit.

„Povolení vjezdu na náměstí řeší krajský úřad od března. Poslední jednání, proběhlo 24. července a dle jeho výsledku by mělo být snad brzy vydáno kladné stanovisko. Pokud ano, práce by mohly začít na přelomu srpna a září,“ řekla mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Podle jednatele firmy Naturtep Miroslava Macháčka je hotová obnova fasády a teď vyčkávají, jak dopadnou jednání teplického magistrátu s Ústeckým krajem.

Pokud se podaří najít způsob, jak k zámku stroje dopravit, potrvají opravy přibližně rok a Ústecký kraj za ně zaplatí 15,7 milionu korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*