Opozice chce rychleji investovat peníze z rozpočtu

Některým opozičním zastupitelům se příliš nelíbí, že městu Teplice zůstává mnoho peněz na rezervních fondech. Po vedení města chtějí, aby přebytky hospodaření rychleji rozpustilo a naplánovalo více investičních akcí.

Z loňského roku z rozpočtu města zbylo přes 130 milionů korun. Na rezervních fondech tak již město má téměř 800 milionů. Podle některých zastupitelů by bylo možné naplánovat více investic, aby přebytky nebyly zbytečně vysoké. „Peníze by se měly investovat do města,“ uvedl zastupitel Adam Souček. Podle Jaromíra Kohlíčka by bylo možní dát je třeba do budování cyklostezek nebo do cvičného hřiště pro hasiče.

Primátor Jaroslav Kubera tvrdí, že množství peněz na rezervním účtu je naopak obrazem dobrého hospodaření města. Odmítá, že by Teplice neinvestovaly. „Chystá se několik velkých investic. Budeme za tyto peníze rádi,“ prohlásil.

Město brzy začne se stavbou zimního stadionu, který má stát kolem 150 milionů korun. Investovat má i do odbahnění rybníků a uvažuje v dalších letech i o vybudování venkovního koupaliště. Chystá se i oprava Zámeckého náměstí.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*