Oldřich Bubeníček pokřtil novou knihu o Bílině

Foto: bilina.cz
  •  

Novou knihu Město Bílina od minulosti k dnešku slavnostně pokřtil starosta Oldřich Bubeníček při dernisáži výstavy k výročí 1025 let od první písemné zmínky o městě.

“Velmi zajímavé a nevšední fotografie v knize nabídnou trochu jiný pohled na historii i město jako takové. Podle mě se kniha velmi podařila, je to důstojný dokument, který do budoucna přispěje k mapování naší historie,” uvedl Oldřich Bubeníček.

Právě v četnosti fotografií a kratších textech se kniha liší oproti těm předešlým. Nová kniha je k dostání v bílinském informačním centru pod radnicí za 200 korun.

“Vybírali jsme ty nejzajímavější snímky z archivu, který čítá přes dva a půl tisíce fotografií. V knize jsou opravdové skvosty, například snímky z překládání koryta řeky Bíliny, snímky zbořeného kostela u Lidické školy nebo mnoho různých historických fotografií sportovních klubů a spolků,” nastínila autorka a zároveň kronikářka města Iveta Richterová. Na tvorbě knihy se podíleli i sami obyvatelé, kteří poskytli své fotografie.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*