Odkládá se rekonstrukce nádraží?

  •  

Unikátní historická nádražní budova, která je ale značně zanedbaná, by měla projít zásadní proměnou. Alespoň to slíbila Správa železnic, která jako její vlastník loni vypsala výběrové řízení, na první etapu rekonstrukce za 279,5 milionu korun, která zahrnuje opravu fasády, oken, střech a nástupiště.

V těchto dnech na veřejnost pronikla informace, že se rekonstrukce znovu odkládá. Podle Správy železnic se příprava rekonstrukce teplické výpravní budovy nezastavila ani nepřerušila, potvrdil tiskový mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. „Příprava rekonstrukce teplické výpravní budovy v současné době pokračuje. Pro 1. etapu rekonstrukce výpravní budovy ve stanici Teplice v Čechách aktuálně běží tendr na zhotovitele“ řekl Gavenda a dodal, že termín zahájení samotné realizace této etapy se bude odvíjet od možností financování stavby a bude se ještě upřesňovat. Celkem by rekonstrukce nádražní budovy v Teplicích měla stát 954 milionů korun.

Vedení města se už dříve vyjádřilo, že pracuje na studii na revitalizaci okolí nádražní budovy. Ta má za cíl najít využití historicky chráněné budovy a propojit území před a za nádražím s centrem města a s lázeňskou zónou.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*