Od října jezdí v Bílině elektrobusy

Foto: bilina.cz
  •  

Městská hromadná doprava v Bílině se stala zcela bezemisní. Na všech třech linkách začali od října jezdit nové elektrobusy. Bílina se tak nejspíš stala prvním městem v republice, kde MHD zajišťují výhradně bezemisní vozy.

“Elektrobusy jsou nové, věřím, že tedy budou bezporuchové. Jízda je pro cestující velmi pohodlná a příjemná, chodci i ostatní obyvatelé jistě přivítají, že jsou elektrobusy velmi tiché a nezatěžují životní prostředí emisemi,” uvedl dosavadní starosta města Oldřich Bubeníček.

Profil terénu v Bílině nahrává provozu elektrobusů. Zatímco při jízdě do kopce bude vůz proud z baterií spotřebovávat, při jízdě z kopce bude zase baterie dobíjet. “To je mnohem lepší, než když elektrobus jezdí pouze po rovině,” doplnil Ludomír Landa ze společnosti Arriva, která v Bílině MHD zajišťuje.

V každém novém elektrobusu je o sedm míst k sezení více než v původních autobusech. Společnost zakoupila tři elektrobusy celkem za více než 33 milionů korun, zhruba osmdesát procent z částky pokryje dotace.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*