Očkovací centrum bude i v teplické nemocnici

 •  

Do Ústeckého kraje dorazila další dodávka vakcín proti koronaviru. Jde zhruba o tisícovku, kterou budou proočkování další zdravotníci. Dodávka dorazila o dva dny dříve, než bylo avizováno, což kritizuje vedení kraje.

Podle hejtmana Jana Schillera je důležité, aby dodávky chodily podle naplánovaného harmonogramu. „Nevadí tolik, že přišla dříve, horší by bylo, kdy dorazila později. Na distribuci vše závisí, a tohle nám skutečně nepomáhá,“ říká.

S očkováním dalších rizikových skupin a seniorů, se začne po proočkování zdravotníků. Nově také vznikne více míst, kde bude možné očkování podstoupit. Dosud to bylo možné jen v Ústí nad Labem a v Mostě. Nyní vzniknou i v dalších městech.

Krajská zdravotní nově začne očkovat i v nemocnicích v Děčíně, Teplicích a Chomutově. A jak upřesnil krajský mluvčí Martin Volf, tak vakcinace bude probíhat i žatecké a litoměřické nemocnici. Jedná se i s nemocnicí v Kadani. A do očkování se zapojí také ústecký Zdravotní ústav.


 •  

8 komentářů on Očkovací centrum bude i v teplické nemocnici

 1. Dobrý den,
  mám 93 letou nepohyblivou maminku, která se chce naočkovat proti kovidu. Mám obavy, že by celé celou očkovací akci v teplickém očkovacím centru nezvládla, není schopná delší dobu sedět a rychle se unaví, už párkrát při čekání u lékaře omdlela. Je možné někde zažádat o očkování u ní doma? Pokud ano, co je k tomu nutné zařídit a na koho se mám obrátit. Našla jsem jen informaci, že toto lze provést, ale nikde nebylo nic bližšího.
  Děkuji za odpověď.

 2. Dobrý den, zkuste kontaktovat obvodního lékaře, ten by vám mohl pomoci zařadit vaši maminku do harmonogramu výjezdu pro mobilní očkovací tým. Tuto službu zřizuje Krajská zdravotní.

  • Momentálně se očkování týká seniorů 80+, od března by to měli být senioři 70+, takže zatím se nemůžete přihlásit nikam, musíte počkat, až se očkování bude týkat lidí 60+. Pěkný den.

 3. Jsem obyvatelka Teplic, je mi 72,5 let. Celý život jsem pracovala jako zdravotní sestra v Dětském Kardiocentru ve FN Motol. Jsem přes centrální registr od 10.3.21 zaregistrována do Nemocnice Teplice na očkování. Mohu někde získat informaci, kdy se případně na mne může dostat řada = termín k očkování. Mnohokrát děkuji za laskavou odpověď.

  • Dobrý den, zavolejte si přímo do očkovacího centra teplické nemocnice, tel. č. 417 519 204, ráno od 8:00 hod. Redakce.

  • Dobrý den, zkuste si zavolat do očkovacího centra teplické nemocnice, tel. č. 417 519 204, ráno od 8:00 hod. Redakce.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*