Obyvatele Teplic obtěžuje hluk

Foto: pixabay.com
  •  

Až statisíce lidí ve velkých městech spí v nadměrném hluku. Devět z deseti obyvatel je vystavených v noci většímu hluku v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci a také v Ústí nad Labem a Teplicích. O něco lépe jsou na tom v Liberci, kde hluk obtěžuje osm z deseti lidí.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. Dennímu hluku přes 60 decibelů je vystavena téměř polovina Ostravanů a čtvrtina obyvatel Ústí. Jedoucí auto vydává průměrně hluk 70 decibelů.

V noci hluk prokazatelně působí na poruchy spánku a zvýšené užívání léků na spaní. Hluk od 60 decibelů může mít vliv i na nemoci srdce, jako je vysoký tlak nebo ischemická choroba srdeční.


  •  

1 komentář u Obyvatele Teplic obtěžuje hluk

  1. jojo, v Řetenicích hučí sklárna, každejch 15 minut bimbaj zvony ve věžičce školy AGC a k tomu všemu vždycky 6 tejdnů v květnu-červnu v sídlišti celou noc pískaj mláďata nějakej sov, podle internetu kalousů, jedno pískne každejch 5 s a že jich je rozmístěno po stromech hodně, je to děsnej kravál, v kterým se nedá spát, když člověk potřebuje mít kvůli vzduchu otevřený okno!!!

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*