Obnova požárem zničeného Dvojhradí jde do finiše

Foto: FB Dvojhradí
  •  

Oblíbená výletní restaurace zámeček Dvojhradí ve mstišovské  lesní oboře, který na podzim 2018 vyhořel, už dostává novou podobu.

„Na opravu, nebo spíše na znovu vybudování zámečku přispěl Ústecký kraj a Ministerstvo kultury,“ vysvětluje majitel Dvojhradí Jiří Novák. Celá rekonstrukce vyjde přibližně na 7,5 milionu korun a hotová by měla být letos v létě.

Postup prací kritizuje na sociálních sítích historik Jiří Kašpar. „Co se děje na místě v současnosti, už nemá s historickou podobou zámečku nic společného. Majitelé objektu již před požárem upravovali objekt, jak se jim zlíbilo a nyní v tom pokračují,“ vyjádřil se Kašpar s tím, že ve Mstišově nevzniká historická rekonstrukce loveckého zámečku, ale pouze něco, co ho velmi vzdáleně připomíná a co je doplněno o řadu nevzhledných přístaveb.

S tím, ale majitel zámečku Jiří Novák nesouhlasí. „Po požáru byly dvě možnosti. Postavit zámeček znovu, což činíme, s tím že bude pro další generace sloužit jako restaurace, nebo nechat spáleniště spáleništěm, což bylo asi jednodušší,“ říká.

Barokní lovecký zámeček Dvojhradí je národní kulturní památkou a byl postaven kolem roku 1700 hrabětem Clary Aldringenem. Přilehlou oboru chce zvelebit město Dubí, do budoucna by tu měla vzniknout relaxační zóna a vycházkové okruhy.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*