O řidičský průkaz je nově možné zažádat elektronicky

  •  

Od začátku června můžou lidé žádat o řidičský průkaz elektronickou cestou. Během prvních dvou dnů využili na teplickém magistrátu této možnosti čtyři žadatelé. Jedním z nich byl i muž, který dlouhodobě pobývá v Austrálii. Na novinku si počkal od ledna.

V Evropské unii stále platí nařízení Evropského parlamentu a Rady Evropské unie o prodloužení lhůty platnosti řidičských průkazů. Ta se v případě konce platnosti průkazu v období mezi 1. zářím 2020 a 30. červnem 2021 prodlužuje o deset měsíců. Lidé by ale výměnu neměli příliš odkládat.

„Může se stát, že to lidé odloží s tím, že teď to není nutné, a pak na výměnu zapomenou. Mohli by se tak dostat do nepříjemné situace,“ říká vedoucí odboru správních činností teplického magistrátu Karel Blaschke.

Mezi dubnem a červnem vyřídí úředníci teplického magistrátu nejvíc žádostí o různé doklady, jako například občanské a řidičské průkazy nebo cestovní doklady.

„Po uvolnění opatření proti šíření koronaviru po Velikonocích se i letos na úřad obrací víc lidí. V běžném roce je to i přes tři tisíce za týden. V současnosti se počty žadatelů pohybují kolem dvou a půl tisíc za týden. V měsících, kdy byl život lidí utlumen proticovidovými opatřeními, přijal úřad v průměru kolem patnácti set žádostí týdně,“  popsal mluvčí teplické radnice Robin Röhrich a dodal, že nejvíc žádostí je už tradičně o vydání nových osobních dokladů a na registru vozidel.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*