Rozhodne o osudu ubytovny referendum či zastupitelé?

  •  

Domov pro seniory, byty či kulturní zařízení. I tak by se mohl proměnit bývalý uprchlický tábor v Červeném Újezdu. „Dáváme občanům možnost spolupodílet se na rozhodnutí v referendu,“ říká starostka Hrobčic Jana Syslová. Z ankety, která se uskutečnila mezi místními občany, vyplynulo, že má obec areál odkoupit. Zúčastnilo se jí však jen 20 procent lidí. „Ještě před hlasováním plánujeme veřejné setkání s občany, kde se budou moci ptát na cokoliv,“ doplňuje starostka.

Cena areálu je 15 milionů korun. V areálu, jehož provozovatelem je Pavel Fousek, žije nyní asi sto lidí, kteří mají nájemní smlouvu. Nachází se zde i nemocní lidé a ubytovna má nefunkční čistírnu odpadních vod. Podle vedení obce musí zvítězit nápad, který nebude ztrátový a naopak by mohl přinést i nová pracovní místa. Referendum proběhne souběžně s volbami do Evropského parlamentu, předpokládá se tak vyšší účast.

Opoziční zastupitelé Bíliny pak kvůli areálu dokonce, chtějí vyvolat mimořádné jednání zastupitelstva. To bude svolané, pokud se k návrhu do 21 dnů, přidá alespoň jedna třetina ostatních radních. Zastánci mimořádného jednání chtějí, aby město areál koupilo a následně zbouralo. Pozemky, které po demolici zůstanou, by město mohlo následně převést například na státní podnik Lesy České republiky.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*