Nový obor školy AGC láká, polovinu uchazečů museli odmítnout

  •  

První ročník má za sebou zcela nový obor zaměřený na robotiku a automatizaci na Střední škole AGC v Teplicích. O obor mechanik elektrotechnik, který je zaměřený především na trendy Průmysl 4.0, je i v tomto školním roce obrovský zájem. Na obor se přihlašuje dvojnásobný počet studentů, než je kapacita. Škola do prvního ročníku přijímá maximálně 20 žáků.

Tomáš Holomek, ředitel Střední školy AGC konstatoval: „Když jsme obor před rokem otvírali, měli jsme trochu obavy, protože technické obory mladé lidi tolik netáhnou. I tak se nám podařilo kapacitu třídy naplnit. V letošním školním roce již byl převis zájemců takový, že jsme celou polovinu z důvodu nedostatku kapacit museli odmítnout. Od září tak obor studuje dalších 18 žáků, přičemž nižší počet přijímaných uchazečů nám umožňuje zdůrazňovat individuální přístup.“

Vedle možnosti vyzkoušet si praktickou práci s roboty, kterých má Střední škola AGC několik a další plánuje nakoupit, táhne na nový obor mladé zájemce ještě další věc a tou je přímá vazba na konkrétního zaměstnavatele.

„Každý, kdo vstoupí do stipendijního programu, má po složené maturitní zkoušce zajištěné místo ve zvolené firmě v regionu. Zhruba třetinu žáků si již rozebrali členové skupinyAGC a pro ostatní zájemce se nám podařilo zajistit spolupráci s dalšími firmami, například For G, s.r.o., Edgewell Operations, Puls Investiční s.r.o. a dalšími zaměstnavateli v regionu kraje Ústí nad Labem,“ podotýká ředitel školy Tomáš Holomek.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*