Nový atletický stadion může vyrůst třeba na Hvězdě nebo pod Panoramou

  •  

Pokud vyjdou všechny plány, tak by se mohli během několika let dočkat tepličtí sportovci nového atletického stadionu. V rozpočtu na tento rok se počítá s částkou 4 miliony korun na projektovou dokumentaci.

Podle prvotních odhadů by stavba mohla vyjít až na 100 milionů korun, část chtějí Teplice čerpat z dotačních programů. „Pokud bychom postavili jak atletický stadion, tak vedle i halu, vyřešili bychom tím aktuálně nevyhovující podmínky pro halové sporty, jako je basketbal a volejbal,“ vysvětluje náměstek primátora Jiří Štábl.

Samotné umístění stadionu a jeho konečné parametry, podle kterých se vypracuje projektová dokumentace na konkrétní lokalitu, bude vedení města konzultovat nejen se zastupiteli, ale i s veřejností.

„Aktuálně víme, že ve městě existují lokality, kam by se stavba takového formátu dala umístit – v rámci vyhledávací studie by připadal v úvahu buď areál Hvězdy Trnovany, Třešňovka, pod hotelem Panorama, nebo Doliny–Novosedlická,“ doplňuje Štábl. Vyhledávací studii zpracoval teplický architekt Petr Sedláček.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*