Novorozence v teplické nemocnici ohlídají nové monitory

  •  

Teplická nemocnice získala od Nadace Křižovatka pět nových monitorů dechu pro novorozence v celkové hodnotě téměř patnáct tisíc korun. Tyto monitory budou hlídat nově narozené děti, ohrožené Syndromem náhlého úmrtí. Přístroje byly zakoupeny z finančních darů společnosti innogy Energies.

„Monitory dechu jsou citlivé přístroje, které mají omezenou životnost, a proto hledáme podporu u sponzorů a dárců i v jednotlivých regionech, abychom mohli zajistit kontinuální obnovu přístrojů v nemocnicích,“ popsala Miloslava Stibůrková, regionální manažerka Nadace Křižovatka.

Monitory dechu pomáhají nejen zdravotnímu personálu, ale i samotným maminkám. Významnou měrou se podílejí na snížení rizika „Syndromu náhlého úmrtí novorozenců – SIDS“, v souvislosti s případnou zástavou dechu. Tento bezpečnostní systém pomáhá zachraňovat kojence tím, že trvale detekuje pohyby dítěte, pokud se dechová akce zastaví, spouští zvukový a optický signál.

„Nadaci Křižovatka patří za takový dar velký dík. Monitor dechu uleví maminkám, které si mohou takový monitor v porodnici zapůjčit, ale i personálu oddělení. Nadace Křižovatka s Krajskou zdravotní spolupracuje dlouhodobě a jsme rádi, že teplická nemocnice dostala díky sponzorům monitory nové,“ řekla při slavnostním předání Jitka Hanousková, členka představenstva Krajské zdravotní.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*