Novinky pro turisty v Krupce

  •  

Nad Krupkou vzniká nová naučná stezka. Město Krupka začalo se stavbou nového multifunkčního objektu Infocentrum hornické krajiny Krupka v Husitské ulici v loňském roce a plánuje, že bude otevřeno v lednu příštího roku. Pro všechny milovníky turistiky je dobrou zprávou, že se v červnu začalo pracovat na vybudování naučné stezky Po stopách horníků.

„Všichni příznivci turistiky, místní historie a přírody se již nyní mohou těšit na naučnou stezku, která zájemce provede po hlavních krupských těžebních revírech v lesním terénu nad Krupkou ve dvou okruzích“, říká k nové naučné stezce tajemník krupského městského úřadu František Růžička.

První a kratší okruh je určen pro rodiny s dětmi. Na trase dlouhé 4,5 km najdou návštěvníci 10 informačních tabulí, které budou obsahovat spoustu informací o historii těžby cínu v Krupce, zajímavosti o hornictví a pro děti interaktivní seznámení s faunou i florou okolních lesů. Delší trasa naučné stezky měří 10 km a nabídne 6 informačních tabulí s popisem významných historických důlních děl na území Krupky, Horní Krupky a Komáří vížky.

„Na tomto velkém okruhu bude naproti kapli svatého Wolfganga vybudován dřevěný turistický přístřešek, kde bude si možné odpočinout nebo popovídat s přáteli“, dodává František Růžička.

Začátek tras je pro oba okruhy společný. Výchozím bodem bude nové infocentrum v Husitské ulici, odkud stezka povede pod hradem a Horskou ulicí směrem ke štole Starý Martin. Pod štolou se okruhy rozdělí na dva směry. Kratší okruh povede přes místní osadu Ve Vísce zpět do Krupky. Delší okruh povede kolem štoly Starý Martin na Komáří vížku a sestup z horského hřebene bude značen kolem Kotelního rybníka. Obě trasy budou zřetelně značeny, takže se nikdo nemusí bát, že by sešel z cesty a nevěděl, kde stezka pokračuje.

V Krupce počítají s tím, že celá naučná stezka bude dokončena v srpnu letošního roku. Turisté a návštěvníci Krupky se tedy mají na závěr tohoto léta na co těšit.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*