Nové přírůstky v ústecké zoo

Foto: Matěj Kynšt
  •  

Další mláďata v ústecké zoo. V letních měsících přišla na svět mláďata hned u pěti zvířecích druhů, které obývají dolní patro pavilonu exotária.

„V rozmezí od 15. do 18. července se vyklubalo šest mláďat u krajty královské, která tvoří výjimku mezi hady v tom, že se o svá vejce po nakladení stará a zahřívá je jemnými záškuby svalů až do doby vylíhnutí. V tomto případě se však vejce umístila na inkubační dobu do líhně. Ve středu 19. července se vylíhla i dvě mláďata u velice pestře zbarvené korálovky sedlaté sinalojské, která se podobá prudce jedovatým korálovcům. Na rozdíl od nich však patří mezi škrtiče a toto podobné zbarvení používají jako mimikry,“ informuje Matěj Kynšt z útvaru kontaktu s veřejností.

„Ve středu 2. srpna se vyklubala skrze vaječnou skořápku dvě mláďata želvy uhlířské. V letošním roce se jedná již o třetí odchov u tohoto. Typickým znakem této suchozemské želvy je červenooranžové zbarvení hlavy,“ dodává.

„Nejvíce přírůstků zaznamenali zástupci řádu ještěrů. Šest mláďat se vylíhlo u leguánků měnivých. A na začátku srpna přibylo celkem osm malých ještěrů u leguánků ostnitých,“ doplňuje chovatel František Šubík.

„Všechny jmenované přírůstky návštěvníci neuvidí, v pavilonu však mohou sledovat jejich rodiče. U terarijních zvířat se mláďata přesouvají do menších terárií do zázemí, kde se jim dostává zvýšené péče chovatelů, neboť je třeba krmit je častěji než dospělé jedince, sledovat, zda se řádné vyvíjejí a podobně,“ dodává.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*