Nové hřiště na ZŠ Edisonova pokřtili exhibičním utkáním

  •  

Dárek v podobě nového sportovního víceúčelového hřiště s umělým fotbalovým trávníkem a osvětlením získali od města žáci teplické ZŠ Edisonova a členové Regionální fotbalové akademie Ústeckého kraje.

„Chtěl bych poděkovat našemu zřizovateli, který celou akci financoval. Řekl bych to takhle. Chtěli jsme auto a máme luxusní auto. Máme nové hřiště a dostali jsme na tři roky certifikát FIFA. Může se tady hrát, i když na zúženém hřišti, žákovská liga i soutěže dospělých do okresního přeboru,“ děkoval při slavnostním zahájení ředitel ZŠ Edisonova Vladimír Mašek.

Nové sportovní víceúčelové hřiště s fotbalovým umělým trávníkem a osvětlením bylo vybudováno u základní školy v Trnovanech na místě bývalého atletického oválu s vnitřním fotbalovým hřištěm a přišlo městskou kasu na 17 milionů korun.

Podporu města a finanční náročnost projektu zmínil primátor Teplic Hynek Hanza. „Jediná negativní je ta částka, ale ta už tu leží v zemi, zakopána pod zelený pažit. Jsem rád, že město pokračuje v pravidelné podpoře sportu a mládeže. Budujeme nová sportoviště, letos jsme otevřeli nový zimní stadion, zrekonstruované aquacentrum a tohle je další stavba, která bude sloužit nejen akademiků, ale především škole. Ať vám hřiště dlouho slouží a dlouho vydrží,“ říká primátor Hanza.

„Jsem moc rád, že hřiště stojí a stojí právě tady, že ho bude moci využívat fotbalová akademie i žáci školy. Akademikům přeji, ať je jim dobře trénuje a mají díky tomu skvělé výsledky,“ dodává náměstek primátora Jiří Štábl.

Při slavnostním zahájení nechybělo exhibiční utkání Akademie proti týmu osobností, kde se vedle členů realizačního týmu Regionální fotbalové akademie představili i primátor Hynek Hanza, náměstek primátora Jiří Štábl, bývalí ligoví fotbalisté Štěpán Vachoušek, Ladislav Jamrich, Jaroslav Kolínek nebo učitelé z Edisonky David Walter a Marek Vait. Čestný výkop provedla vedoucí odboru školství teplického magistrátu Jarmila Svobodová. Samotný zápas skončil remízou 4:4.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*