Nová sklářská vana urychlí výrobu

  •  

Nejmodernější technologie, hlavně zbrusu novou vanu na tavení skla, uvedla do provozu v závodu v Dubí americká společnost O-I Manufacturing (Owens-Illinois, Inc.). Investice do nové technologie přišla téměř na 30 milionů eur. Má zlepšit a hlavně zrychlit výrobu čirých lahví a sklenic, kterých se ve zdejším závodě vyrobí 600 tisíc kusů denně.

U příležitosti dokončení této nákladné investice se v areálu sklárny uskutečnilo setkání zástupců firmy a vrcholného managementu se starostou města Dubí Petrem Pípalem či krajským radním pro investice a majetek Ladislavem Drlým.

„Firmy z regionu, které udržují tradiční do výroby investují nemalé finanční prostředky a předpokládá se, že ji zachovají i pro další generace. Na nás představitelích kraje je, abychom jim k tomu vytvářeli podmínky; například krajskými pozemními komunikacemi s fungující dopravní obslužností, krajskými školami vychovávajícími kvalifikované zaměstnance či fungujícím zdravotnictvím i sociálními službami pro ty, kteří již mají odpracováno,“ uvedl Drlý.

V závodech O-I v ČR se ročně vyrobí přes 206 milionů lahví (cca 62 500 tun skla), které je potom dodáváno především na český a německý trh. Společnost O-I je největším výrobcem skleněných obalů na světě. V závodě v Dubí pracuje 140 zaměstnanců.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*