Netradiční maraton podpoří nemocné s roztroušenou sklerózou

  •  

Letos už podeváté se bude konat netradiční sportovní akce – Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS). Akce, při které se cvičí po celé České republice i v zahraničí na podporu nemocných s roztroušenou sklerózou. Cvičit budou pacienti a jejich blízcí, lékaři, zdravotní sestry, fyzioterapeuti a další podporovatelé.

Cvičení v Teplicích proběhne druhý březnový víkend, v sobotu 14. března od 9.00 do 13.00 hodin, v tělocvičně ZŠ Buzulucká.

„Smyslem akce je upozornit na to, že při léčbě roztroušené sklerózy i v životě každého člověka je prospěšný pravidelný pohyb a zdravý životní styl. Připojte se k jediné celostátní sportovně charitativní kampani za roztroušenou sklerózu u nás. Registrovat se je možné na mars.reservio.com,“ říká Jaroslava Brhlíková z teplického centra pro roztroušenou sklerózu.

MaRS upozorňuje jak na samotnou nemoc, tak na to, že i pro pacienty s tak vážnou diagnózou, jako je roztroušená skleróza (RS), je pohyb velmi důležitý.

„Dříve se pohybová aktivita pacientům s RS příliš nedoporučovala, aby se jim ještě více nezhoršila únava – jeden z častých a výrazně limitujících příznaků. Dnes už ale víme, že pravidelná péče o fyzickou i psychickou kondici je naprosto zásadní a je nezbytnou součástí úspěšného léčebného režimu,“ řekla primářka MS Centra teplické nemocnice Marta Vachová a dodala: „Pokud lidé s RS pravidelně cvičí, pozorujeme u nich zlepšení svalové síly, snížení únavy, jsou ve větší psychické pohodě a celkově se jim zlepšuje kvalita života.“


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*