Netradiční aprílová sobota

Foto: ČEZ, Ota Schnepp
  •  

Užijte si první dubnovou sobotu v Informačním centru v Elektrárně Ledvice. Nepůjde o apríl, nýbrž o zajímavou prohlídku, a pro předem objednané i s možností výstupu na nejvyšší oficiální rozhlednu v České republice, která bude tentokráte spojena s oslavou blížících se svátků jara, tedy Velikonoc. Na své si přijdou hlavně ti nejmenší, kteří do infocentra zavítají s rodiči.

„Počítáme s tím, že velikonoční tvoření osloví děti zhruba ve věku od 3 do 10 let. Budou si moci vytvořit záložku ve tvaru zajíčka. Toho si rovněž snadno vyrobí po obkreslení své ruky. Společným dílem všech pak bude velké papírové vejce, do kterého mohou děti něco namalovat. My ho pak jako připomínku Velikonoc vylepíme v suterénu infocentra,“ přibližuje průvodkyně Dana Daňková. Její kolegyně Jana Purmenská k tomu dodává: „Velikonoční soutěžení bude spočívat třeba v tom, že se budou děti poslepu snažit přilepit zajíčkovi správně ocásek. Další soutěží bude hod vajíčky, pochopitelně půjde o míčky, na cíl. Do velikonočního hávu chceme zahalit i našeho skákacího panáka.“

Informační centrum klasické energetiky v Elektrárně Ledvice tak bude 1. dubna od 9:00 do 15:00 hodin patřit hlavně dětem. Registrace na akci není nutná. Výjimka platí pouze pro vstup na rozhlednu na severní podpůrné věži kotelny výrobního bloku 6, odkud je možné si ve výšce 140 metrů prohlédnout okolí elektrárny z ptačí perspektivy. Vstup na rozhlednu je povolený pro děti starší 6 let v doprovodu dospělého. Všechny informace k rezervacím míst na rozhlednu jsou pro zájemce dostupné na webu www.cez.cz/ledvice. Vstup je zdarma.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*