Nenaletěli jste také?

  •  

Kriminalisté hledají další oběti podvodníka, který nabízel levné letenky. Pětatřicetiletý muž si Facebooku založil a od jara do srpna 2018 správcoval skupinu „Cestování, cestovatelská seznamka, informace na cesty“, kam se připojovali lidé, kteří mají zájem o cestování. Ve skupině jim nabízel získání levnějších letenek převážně na Srí Lanku, dostupných údajně z neveřejných nabídek.

„Se zájemci se prostřednictvím zpráv, Messengeru, nebo emailu dohodl na konkrétní destinaci, nechal si požadovanou částku zaslat na bankovní účet, slíbené letenky ale lidem, kteří mu zaplatili, neposlal. Policisté zatím znají 13 poškozených, které připravil o 522 tisíc korun, předpokládají ale, že obětí z celé republiky může být daleko více,“ říká policejní mluvčí Daniel Vítek.

Muž byl obviněn trestného činu zpronevěry a policisté hledají další podvedené. „Vyzýváme spoluobčany, kteří byli podobným způsobem podvedeni, aby kontaktovali kriminální policii v Teplicích na tel. č. 974 439 449, nebo se obrátili na nejbližší policejní služebnu, případně na linku 158,“ dodává Vítek.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*