Nemocnice má v porodnici antibakteriální sklo z Teplic

  •  

Nové gynekologicko-porodnické oddělení s unikátní technologií Antibakteriálního skla otevřela Podřipská nemocnice s poliklinikou v Roudnici nad Labem. Jde o první nemocnici v České republice, která tuto technologii využije v porodnictví.

Antibakteriální sklo pomáhá udržovat v operačním sále a přípravně pacientek sterilní prostřední. Speciální sklo pokryté nanovrstvou iontů stříbra, která dokáže zničit až 99,9 % bakterií na jeho povrchu, dodala teplická sklárna AGC Flat Glass Czech. „Antibakteriální sklo je unikátní technologie, která se v České republice teprve pomalu dostává ve známost. V jiných částech Evropy jsme již tuto technologii v mnoha objektech, kde je potřeba udržet sterilní prostředí a zvýšit estetiku, úspěšně instalovali. V Podřipské nemocnici jde o vůbec první naši instalaci na gynekologicko-porodnickém oddělení a celkově druhou v České republice,“ uvedl Ivan Zaykov, odborný poradce společnosti AGC Flat Glass Czech pro AntiBakteriální skla. První operační sál vybavený tímto sklem firma instalovala vloni na podzim v nemocnici v Prostějově.

„Jsem zastáncem opatření vedoucích ke snížení infekcí a chorob s těmito infekcemi souvisejících,“ uvedl ředitel Podřipské nemocnice Tomáš Krajník. „Současně jsem hrdý na to,, že naše porodnice je prvním zdravotnickým zařízením v České republice, které pro boj proti bakteriím využívá nanotechnologie. Řešení je navíc i vkusné, prostory oddělení působí přívětivě, a to je důležité jak pro pacienty, tak pro personál,“ dodal.

Na operačním sále je Antibakteriální sklo využito v podobě obkladů stěn a výplní dveří. Celkem se jedná o téměř 80 metrů čtverečních bílého a zeleného lakovaného skla Lacobel a vrstveného bezpečnostního skla Stratobel s antibakteriální úpravou. Sklo použité na dveřích je navíc opatřeno bezpečnostní fólii, která chrání sklo proti vlhkosti a zároveň zajišťuje vyšší bezpečnost v případě jeho rozbití. „Antibakteriální sklo dokáže ochránit před bakteriemi a plísněmi a zároveň má značnou estetickou hodnotu. Vyrábíme ho v široké škále barev, takže může spoluvytvářet jakýkoli interiér,“ vyjmenoval výhody AntiBakteriálního skla Ivan Zaykov.

Antibakteriální sklo je nenáročné na údržbu a velmi snadno se čistí, takže může nemocnicím a dalším provozům s přísnými hygienickými nároky výrazně pomoci v boji s infekcemi a stále odolnějšími bakteriemi. Ty jsou zodpovědné za to, že se například pobyt pacientů v nemocnicích často prodlužuje, a tím se léčba prodražuje.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*