Němečtí fotbaloví fanoušci si zajeli zařádit do Teplic

  •  

V neděli kolem půl osmé ráno zastavilo v Teplicích několik autobusů s německými fotbalovými fanoušky, kteří přes naše území projížděli na zápas do Německa. Přibližně 200 fanoušků se dalo na pochod městem na Zámecké náměstí, kde skandovali hesla a zpívali. Policisté zadrželi jednoho z nich, protože neuposlechl jejich výzev.

„Situace se následně vyhrotila, když zbylí fanoušci odmítli odjet z města bez zajištěného cizince a začali být agresivní, při výtržnostech došlo i k poškození policejního vozidla. Během zákroku policistů, který si situace vyžádala, bylo zajištěno dvanáct osob podezřelých z přestupku proti veřejnému pořádku,“ přibližuje policejní mluvčí Daniel Vítek.

Jeden z fanoušků zaútočil na policisty a hodil na ně pivní lahev a je podezřelý ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě.

„Osoby podezřelé z přestupku byly po provedení nezbytných úkonů po 14:00 hodině postupně propouštěny na svobodu, fanoušek, který zaútočil na policisty, zůstává i nadále v režimu zadržení. Kolem 15:00 hodiny opustily autobusy s německými fanoušky město Teplice,“ doplňuje Daniel Vítek.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*