Několik teplických hospod dnes v osm nezavře

  •  

Hned několik hospod a restaurací zůstane dnes otevřených i po 20:00 hodině. Chtějí tak vyjádřit nesouhlas s vládními opatřeními, která omezují jejich provoz v během pandemie koronaviru.

„Stali jsme se obětním beránkem chaotických rozhodnutí naší vlády. Proto se připojujeme k výzvě pivovaru Malý Janek v Jincích a ostatních restaurací k dnešnímu protestu. Od dnešního dne své provozy ve 20:00 nezavřeme a vyvěsíme státní vlajku české republiky,“ zní v prohlášení.

K protestu se v Teplicích připojí 18 provozovatelů s 23 restauracemi. „V žádném případě nechceme ignorovat vládní nařízení a zlehčovat covidovou situaci, ale pokud jsme opakovaně omezováni v možnosti udržet při životě naše provozy, musíme se ozvat. Postrádáme jakoukoli koncepci, jedeme v systému brzda – plyn a naše budoucnost je nejistá,“ pokračuje prohlášení.

Rozhodnutí teplických provozovatelů restaurací a hospod podpořil pod facebookovým prohlášením i primátor města Hynek Hanza. „Jako zákonodárce, který se spolupodílí na pravidlech pro nás všechny, vám nemůžu dát své „požehnání“ k porušování práva. Popřel bych sám sebe. Nicméně jako člověk a představitel města plně chápu vaší pozici i konání. Hranice mezi ochranou zdraví a zdravým rozumem se již vytratila,“ napsal.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*